6 Obserwatorzy
31 Obserwuję
faceofbook

Face of Book

Lubię książki jak koń owies.

Teraz czytam

Ostrze zdrajcy Wielkie Plaszcze Tom 1
Sebastien de Castell
Przeczytane:: 81 %

Cormoran nie strajkuje

Wołanie kukułki - Robert Galbraith, Anna Gralak Jedwabnik - Robert Galbraith, Anna Gralak

Znacie Roberta Galbraitha? Znacie. To pseudonim artystyczny Sami Wiecie Kogo, autorki Cyklu, Którego Nazwy Nie Trzeba Wymawiać (bo i tak każdy go zna). Tożsamość Galbraitha została stworzona dla cyklu o Cormoranie Strike'u, prywatnym detektywie, który wraz ze swoją świeżo upieczoną asystentką zarabia na życie rozwiązując kryminalne zagadki Londynu.

 

„Wołanie kukułki”, pierwsza powieść cyklu,  wystarczyła, by wzbudzić moje zainteresowanie całą serią. To opowieść,  która skupia się na zagadce zabójstwa znanej aktorki, przy okazji opisując światek angielskiego show biznesu. Oczywiście w kryminale liczy się przede wszystkim zagadka. A ta jest tu poprowadzona bezbłędnie,  w charakterystycznym dla Ro... Roberta stylu.

 

Druga część, „Jedwabnik”, dopiero pnie się coraz wyżej na mojej liście książek do przeczytania. Mimo to staram się już regularnie przeszukiwać sieć, by wychwycić jakieś informacje o kolejnej odsłonie przygód Strike'a.

 

Wygląda na to, że zbyt mało się starałem, gdyż dopiero dziś natknąłem się na Twitterze na wiadomość z 24 kwietnia, tej treści:

 

We are proud to be publishing the third @RGalbraith crime novel, CAREER OF EVIL, this autumn. More details to come soon, including pub date.

 

(https://twitter.com/LittleBrownUK/status/591583209445437440)

 

Czyli nowy tom jesienią w Wielkiej Brytanii, u nas pewnie kilka miesięcy później. Nie trzeba więc się spieszyć z czytaniem „Jedwabnika”, by potem nie czekać zbyt długo na kolejną odsłonę:)