7 Obserwatorzy
31 Obserwuję
faceofbook

Face of Book

Lubię książki jak koń owies.

Reacher + Texas = płomienie

Echo w płomieniach - Lee Child

Przekonuję się, że umiejętne dawkowanie Jacka Reachera gwarantuje zadowolenie z lektury. Jakiś czas temu przeczytałem pod rząd dwie kolejne części tego serialu o superbohaterze naszych czasów i miałem potem dosyć na bardzo długi czas. No cóż, nie oszukujmy się, formuła kolejnych tomów jest właściwie ciągle taka sama, tylko sceneria się zmienia.

 

Muszę się jednak przyznać, że mam nieuleczalną słabość do bohaterów samotnie wymierzających sprawiedliwość wbrew wszelkim przeciwnościom, liczebności przeciwników i zasadom zdrowego rozsądku. Wróciłem więc do Jacka Reachera i nieraz jeszcze będę wracał.

 

„Echo w płomieniach” nie zawodzi – Reacher znowu wykazuje się mieszanką bezwzględności wobec osób, które nadepnęły mu na odcisk z chęcią niesienia bezinteresownej pomocy osobom tłamszonym przez los, system i bezlitosnych obywateli. Doprawdy, to chyba jedyny tego typu bohater, który mimo, że jest przedstawiony bez dystansu, to da się o nim czytać.

 

Co więcej, tym razem nawet dałem się nabrać na zmyłki autora i zakończenie sprawiło mi parę niespodzianek. W poprzednich częściach zdarzały się przewidywalne rozwiązania, czasami też akcja/napięcie oklapło zbyt szybko. Tu nie. W moim odczuciu, oczywiście.

 

Przeczytałem, nasyciłem swój głód, Reacher odjechał w stronę zachodzącego słońca, ale w swoim czasie jeszcze wróci do mojej domowej biblioteki.